You are currently viewing Tydzień Bezpieczeństwa

Tydzień Bezpieczeństwa

13.05. – 23.05.2022r.
Dni Bezpieczeństwa w naszym przedszkolu.

Bezpieczeństwo jest ważnym elementem naszego codziennego życia. Dzieci w przedszkolu wdrażane są do przestrzegania określonych zasad przez cały okres edukacji przedszkolnej. Dzięki tej wiedzy znają konsekwencje nieprzestrzegania ustalonych norm i uczą świadomego wyboru określonych zachowań.

Dni Bezpieczeństwa, realizowane pod patronatem Wojewody Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratorium Oświaty były podsumowaniem wiedzy dotyczącej tego obszaru, sprawdzianem czy faktycznie wiedza i umiejętności zostały opanowane na wymaganym poziomie.

Zajęcia i zabawy organizowane były wg harmonogramu, który obejmował różne działania m.in.:

• wycieczka na skrzyżowanie,
  • oglądanie filmu edukacyjnego,
  • zabawy na terenie ogródka przedszkolnego z wykorzystaniem sprzętu,
  • zabawy tematyczne,
  • kolorowanie i układanie znaków drogowych itp.

Były także prowadzone rozmowy z wykorzystaniem literatury dziecięcej, ilustracji i historyjek obrazkowych dotyczących życia codziennego i sytuacji, które mogą zagrażać życiu.

Przedszkolaki doskonale orientowały się w podejmowanej tematyce,
a słowo bezpieczeństwo nie jest im obce i wiedzą co się pod nim kryje.

Dziękuję za udział wszystkim przedszkolakom i Paniom Nauczycielkom za aktywny udział
w projekcie.

Koordynator: Anna Krajewska