You are currently viewing Projekt edukacyjny „Nasza historia. Nasza Ojczyzna.”

Projekt edukacyjny „Nasza historia. Nasza Ojczyzna.”

Projekt edukacyjny
„Nasza historia. Nasza Ojczyzna.”

Nasze przedszkole w dniach 7.11. – 16.11.2021r. będzie realizowało projekt edukacyjny pt. „Nasza Ojczyzna. Nasza Historia”.

Jednym z wielu działan będzie udział w akcji „Szkoła pamięta” oraz „Do hymnu”. Relacje zdjęciowe będą publikowane w zakładach poszczególnych grup wiekowych. Poniżej cały zakres zadań jakie będą realizowane w ramach projektu.

Nasza Ojczyzna. Nasza Historia” – projekt edukacyjny

Realizacja 7.11.2021r. – 16.11.2021r.

Opracowanie: Anna Krajewska

1. Udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

2. Przygotowanie prezentacji multimedialnej „Miejsca pamięci na Pradze Północ” – prezentacja dla wszystkich grup wiekowych

3. Historia Polski w piosenkach” – słuchanie piosenek i pieśni patriotycznych, omówienie treści, przybliżenie dzieciom historii Polski.

4. Miasto w którym mieszkam – Warszawa” – film edukacyjny (wykorzystanie zasobów internetowych); prezentacja zdjęć, filmów przedstawiających Warszawę w różnych okresach historii.

5. Kolory naszych symboli narodowych” – wykonanie flagi, kotylionu, orła do wyboru – omówienie historii powstania symboli narodowych, znaczenia barw narodowych.

6. Poznawanie baśni, legend, wierszy, opowiadań związanych z naszą Ojczyzną.

7. Udział w ogólnopolskiej akcji „Do hymnu” – utrwalanie słów i melodii hymnu; wdrażanie do właściwej postawy podczas śpiewania hymnu, wyrabianie szacunku do symboli narodowych. Wspólne odśpiewanie hymnu przez wszystkie dzieci
    o wyznaczonej godzinie.

8. Zorganizowanie zbiórki żywności w ramach akcji „Pamiętamy o naszych bohaterach”

9. Wycieczka do miejsca pamięci na Pradze Północ – starsze grupy III i IV. Zapalenie znicza. Zapoznanie dzieci z historią tego miejsca.