You are currently viewing Dni Teatru

Dni Teatru

28.03 – 01.04.2022
Dni Teatru

W dniach 28.03 – 01.04. 2022 w naszym przedszkolu odbywał się Festiwal Teatralny zorganizowany i zainicjowany z okazji Międzynarodowego Święta Teatru(27.03). Wcześniej wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i zajęciach dydaktycznych z zakresu wiedzy o teatrze. Dzieci poznawały podstawowe pojęcia dotyczące realizacji spektaklu teatralnego od początku do końca, oglądały filmy edukacyjne, słuchały słuchowisk radiowych, były aktywnymi uczestnikami i inicjatorami zabaw teatralnych i tematycznych. Razem z wychowawcami współtworzyły własne spektakle teatralne, muzyczne, pantomimiczne, widowiska. Celem było zwrócenie uwagi dzieci na integrację działań na rzecz Ochronę Planety Ziemi. Na naszej przedszkolnej scenie zaprezentowały się teatry dziecięce z każdej grupy wiekowej, dając przedstawienia dla wszystkich swoich kolegów i koleżanek z przedszkola oraz wszystkich pracowników przedszkola. Dzieci z grupy IV w swoim Teatrze Mróweczka zaprezentowały widowisko pt. „Mrowisko”. Dziecięcy Teatrzyk Słoneczka z grupy III pokazał przepiękną Muzyczną Etiudę Teatralną pt. „Drzewa”. Kociaki Rozrabiaki z grupy II rozbawili publiczność swoimi harcami w spektaklu „O myszach na afiszach”, a nasze przecudowne maluszki z grupy I dały pokaz gracji i niezwykłego uroku scenicznego w swojej zabawie teatralnej pt. „Biedroneczki są w kropeczki”. Wszystkie zespoły teatralne zachwyciły swoich widzów subtelną scenografią i wymowną prostotą kostiumów. Na zakończenie Festiwalu wszystkich uczestników uhonorowano Dyplomami dla wspaniałych aktorów i aktorek. Nie obyło się też bez słodkiego „co nieco”. dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc.