You are currently viewing Próbny alarm przeciwpożarowy.

Próbny alarm przeciwpożarowy.

Próbny alarm przeciwpożarowy

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci i pracowników w naszym przedszkolu w dniu 27.09.2023r. o godz. 10.30 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji wszystkich obecnych w danym dniu z budynku przedszkola. Decyzję o zorganizowaniu próbnej ewakuacji podjęła Pani Dyrektor.
Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.
W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki i personel obecny w budynku przedszkola, łącznie około 100 osób. Na umówiony sygnał dźwiękowy i głosowy, zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi i udali się na umówione miejsce zbiórki.
Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne, pomieszczenia administracyjne, kuchenne i gospodarcze pozostały puste. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.
O próbie alarmowej została poinformowana Komenda Państwowej Straży Pożarnej.
Za przebieg ćwiczeń odpowiadała nauczycielka Bożena Pierścieniak.