You are currently viewing Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

„PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA”

13 lutego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwsze pomocy przedmedycznej Akademia Młodego Ratownika, w której wzięły udział wszystkie dzieci.

Pierwsza pomoc z Misiem to ciekawa zabawa prowadzona przez specjalnie przeszkolonych instruktorów, którzy wraz z dziećmi bawią się, ćwiczą. Warsztaty dla dzieci w tym wieku pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym. Ćwiczenia, w trakcie których dzieci stają się ratownikami, koordynatorami działań polegają na udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w roli główniej był miś. Mamy nadzieję, że to szkolenie będzie wartością na przyszłość.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.