You are currently viewing Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Głośnego Czytania dla przedszkolaków.

Celem akcji, było promowanie głośnego czytania dzieciom i kształtowanie wśród przedszkolaków postawy czytelniczej oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.

W ramach tej akcji odwiedziła Nas Burmistrz Pragi Północ m.st. Warszawy pani Ilona Soja-Kozłowska, która przeczytała jedną ze swoich ulubionych bajek  „Mów, co czujesz” z serii przygód o Kubusiu Puchatku.

Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały legendy „Smok Wawelski” , którą przeczytała Pani psycholog Aneta Silarska-Sobota.

Z dużym zaciekawieniem przedszkolaki wysłuchały bajki „W poszukiwaniu serca” własnego autorstwa Pani Elwira Izdebska-Kuchta – pisarka i pracownik biblioteki dla dzieci. Rodzice naszych milusińskich też nas nie zawiedli tego dnia i przeczytali w grupach swoich dzieci ulubioną bajkę z dzieciństwa.

Miłym przerywnikiem głośnego czytania, były  rozmowy na temat treści czytanych bajek oraz bajkowe zagadki, w których dzieci uczestniczyły z dużym zaangażowaniem. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej, zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.

Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

Koordynator: Bożena Pierścieniak