You are currently viewing Każdy dzień niech będzie dniem Ziemi

Każdy dzień niech będzie dniem Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2022 roku w Przedszkolu 164 ul. Szanajcy 12 obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.
Kształtowaliśmy postawy ekologiczne oraz rozmawialiśmy na temat problemów związanych z zanieczyszczeniem Ziemi.
Przez cały tydzień odbywały się zajęcia edukacyjne w grupach, odpowiednio dostosowane do wieku uczestników. Młodsze dzieci podczas oglądania prezentacji multimedialnej zapoznały się ze sposobem segregacji śmieci, następnie próbowały w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę pod bacznym okiem nauczyciela, rozdzielając zużyte opakowania do odpowiednich pojemników. Podczas zajęć uświadomiły sobie, jak ważne jest dbanie o czystość wokół nas.
Starsze dzieci nie tylko uczyły się przez działanie, ale również poznawały jak nadawać drugie życie różnym przedmiotom, wykorzystały materiały recyklingowe do zrobienia książki z kodeksem młodego ekologa.
Podsumowaniem tygodnia dla Ziemi były wspólne zabawy w dużej Sali oraz gra terenowa na przedszkolnym placu zabaw. Dzieci miały do wykonania mnóstwo zadań proekologicznych, utrwalały zasady segregacji, jak również doskonaliły umiejętność współpracy w grupie.
Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom „Przyjaciela Ziemi”.
A podsumowaniem wszystkich działań jest drzewo wdzięczności – za co kochamy Naszą Ziemię.

Koordynator- Joanna Szybińska- Kaczmarska