You are currently viewing Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Dzień Głośnego Czytania
w Przedszkolu na Szanajcy

Dzisiaj w przedszkolu nr 164 w Warszawie obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak różne są książki dla dzieci- maleńkie, duże, kwadratowe, prostokątne, z ilustracjami i bez.
Zajrzeliśmy do albumów, do książek z historyjkami, światełkami, okienkami i z wieloma innymi niespodziankami.
Pani Dyrektor powitała naszych gości. Pan Burmistrz Jacek Wachowicz przygotował dla nas fragment książki o Kubusiu Puchatku. Pan Przewodniczący Komisji Oświaty Andrzej Sowa zaprezentował nam Pawła i Gawła.
Podczas spotkań dowiedzieliśmy się także, że mama naszej koleżanki jest ilustratorką książek dla dzieci. Kasia Walentynowicz przygotowała dla nas książki do obejrzenia i przeczytania z naszymi paniami.
My także przygotowaliśmy występ- piosenkę pt. „W książeczce płynie rzeczka”. Pani Kasia bardzo nam podziękowała. Byliśmy z siebie bardzo dumni. Nasz występ stał się inspiracją dla wspaniałej improwizacji Pana Burmistrza i Pana Przewodniczącego. Razem odegrali dla nas inscenizację Pawła i Gawła. Spontaniczny występ naszych gości był dużym przeżyciem, pełnym radości i śmiechu.
Na końcu spotkania poznaliśmy panie Marty – panią Martę Bartosik-Piotrowską, autorkę książek dla dzieci o emocjach pt. „Emocjolandia” i panią Martę Jarosz- filozofkę z którą zastanawialiśmy się dlaczego książki są ważne. To był dzień pełny emocji- dobrych emocji w którym głośne czytanie sprawiło, że odbyliśmy cudowną podróż.