You are currently viewing Bezpieczny Internet

Bezpieczny Internet

Bezpieczny Internet

W listopadzie 2023  rozpoczęliśmy realizację programu własnego autorstwa pani Natalii Tesz-Jopek „ Przedszkolak bezpieczny w sieci”.

W ramach działań związanych z realizacją programu  grupa IV  14.11.2023r wzięła udział w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez  Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej. Dzieci obejrzały bajkę „Mój przyjaciel Necio”.

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z historią Necia – bohatera serwisu edukacyjnego Necio.pl. Zadaniem dzieci było udzielanie odpowiedzi na pytania zadawane po wysłuchaniu bajki. Dzieci poznały pojęcie Sieciuchy czyli przedstawiciele ciemnej strony Internetu m.in. nieprawdziwe informacje, przykre komentarze i wyzwiska czy niebezpieczne kontakty. Sieciuchy symbolizują właśnie takie zagrożenia.

Dzieci wzięły udział w grze ruchowej „ Kłębek wełny”-tworząc sieć internetową, która łączy telefony, tablety, komputery na całym świecie.

Przed nami kolejne spotkania