You are currently viewing Europejski Tydzień Sportu.

Europejski Tydzień Sportu.

25-19.09.2023r
Europejski Tydzień Sportu.

Nasze przedszkole w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu rekomendowanego przez MEiN  w dniach 25-19.09.2023r. organizowało dla dzieci wiele sportowych atrakcji.

Celem przedsięwzięcia była popularyzacja aktywności fizycznej oraz integracja społeczna różnych grup wiekowych. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywała się pod hasłem #BeActive.

Zmagania w formie gier, zabaw ruchowych w sali i w ogrodzie przedszkolnym, toru przeszkód a także wiele innych aktywności ruchowych przyniosły dzieciom wiele radości a także zapewniły odpowiednią do prawidłowego rozwoju ilość aktywności fizycznej. Gry i zabawy miały na celu wspierać wszechstronny rozwój dzieci a przede wszystkim rozwój fizyczny i emocjonalny, budować pewność siebie i umiejętność współpracy w grupie. Ruch wiąże się także z muzyką, a zatem wykorzystanie piosenek takich, jak: „Prawa i lewa ręka”, „ Hołki połki”, „Taniec połamaniec” to również okazja do skosztowania ruchu i rozwijania kreatywności.

Zabawy z elementami rywalizacji podobały się przedszkolakom najbardziej, o czym świadczył głośny doping dobiegający z sal. W celu podniesienia świadomości dzieci na temat znaczenia korzyści zdrowotnych wypływających z częstego przebywania na świeżym powietrzu odbywały się rozmowy w ogrodzie przedszkolnym. Dzięki temu każdy przedszkolak wie, że sport w życiu ważny jest.