You are currently viewing Uroczystość rozdania nagród w konkursie „Życie w kosmosie widziane oczami dziecka”.

05.12.2023

5 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego ,,Kosmos widziany oczami dziecka’’. Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 164. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Dzielnicy Praga Północ Jacek Jeżewski. W związku z przypadająca 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, temat konkursu inspirowany był postacią wielskiego astronoma. Zadaniem uczestników było zilustrować dowolną techniką plastyczną, jak  wyobrażają sobie życie w kosmosie np. przedszkole na Marsie, kosmiczny ogród itp.  Konkurs miał zasięg lokalny i adresowany był do dzieci  5 i 6 -letnich uczęszczających do praskich przedszkoli i szkół. Prace małych artystów pokazały, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic.  Autorzy prac zaskoczyli swoja pomysłowością i kreatywnością.

Dyplomy i nagrody laureatom konkursu wręczyli: Burmistrz Dzielnicy Praga Północ pan Jacek Jeżewski i Główny Specjalista pani Agnieszka Suzdalcew.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny ,,W Układzie słonecznym’’ w wykonaniu dzieci z gr. IV.

Spotkanie zakończyło się zwiedzeniem wystawy i wspólnymi zdjęciami.

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym! Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu dziecięcych talentów. Do zobaczenia za rok!