You are currently viewing Koncert muzyczny

Koncert muzyczny

Koncert muzyczny

22.09.2021r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w koncercie muzycznym pt. „O Karolinie, która chciała wiedzieć, co to jest sztuka”

Poprzez rozmowę o sztuce ilustrowaną słynnymi tematami muzycznymi przedszkolaki dowiedziały się, że sztuka to teatr, muzyka, malarstwo, rzeźba, poezja, architektura. Dzieci brały czynny udział w koncercie, odpowiadały na pytania, grały na marakasach, zatańczyły hiszpański taniec flamenco.

Poznały budowę i sposób gry na instrumentach muzycznych, takich jak wiolonczela i ukulele.

„Żywy” kontakt z instrumentami muzycznymi i muzyką był dla przedszkolaków cennym doświadczeniem. Kontakt dzieci z muzyką czyni je bowiem lepszymi, wrażliwszymi i bogatszymi wewnętrznie ludźmi.