You are currently viewing Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa.

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, zaplanowanego przez Wojewodę Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty w dniach 11 -19.05.2023r.w grupach I-IV w przedszkolu były organizowane działania, których celem było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, pogłębianie świadomości dziecka jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, których może doświadczyć.

Bezpieczeństwo jest ważnym elementem naszego codziennego życia. Dzieci w przedszkolu wdrażane są do przestrzegania określonych zasad przez cały okres edukacji przedszkolnej. Dzięki tej wiedzy znają konsekwencje nieprzestrzegania ustalonych norm i uczą świadomego wyboru określonych zachowań.

Tydzień Bezpieczeństwa był podsumowaniem wiedzy dotyczącej tego obszaru, sprawdzianem czy faktycznie wiedza i umiejętności zostały opanowane na wymaganym poziomie.

Zajęcia i zabawy organizowane były wg harmonogramu, który obejmował różne działania m.in. obserwacja ruchu drogowego: III i IV Grupa przy Rondzie Starzyńskiego, oglądanie filmu edukacyjnego „Bezpieczne zachowania”, który został zrealizowany na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego. Produkcja Vena Art, zabawy
na terenie ogródka przedszkolnego Grupa IV orientacyjno-porządkowa „Znajdź przedmiot”, Grupa III „Policjant”, zabawy  z wykorzystaniem sprzętu ogrodowego, zabawy tematyczne, kolorowanie znaków drogowych, układanie znaków drogowych itp., były prowadzone rozmowy z wykorzystaniem literatury dziecięcej, ilustracji i historyjek obrazkowych dotyczących życia codziennego i sytuacji, które mogą zagrażać życiu.

Przedszkolaki doskonale orientowały się w podejmowanej tematyce, a słowo bezpieczeństwo nie jest im obce i wiedzą co się pod nim kryje. Potwierdził to QUIZ „Bezpieczny przedszkolak”, który przeprowadzony był w Grupie III i IV.

Koordynator: Anna Krajewska