You are currently viewing Grupa IV – Spotkanie autorskie z pisarką.

Grupa IV – Spotkanie autorskie z pisarką.

• Post category:Grupa IV

Spotkanie autorskie z pisarką
Anną Czerwińską-Rydel

We wtorek 19 września nasza grupa uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią Anną Czerwińską-Rydel – muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Spotkanie zorganizowała Bibliotece dla dzieci i Młodzieży Nr 50 przy ul. Skoczylasa 9. Podczas spotkania pani Anna przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość. Szczególnie skupiła się na książce „Listy w butelce – Opowieść o Irenie Sendlerowej”. Pisarka opowiadała w jaki sposób powstają jej książki, skąd czerpie pomysły do pisania utworów. Z zaciekawieniem starszaki wysłuchały fragmentu książki pt. ,,Tajemnice Matyldy’’. Na koniec dzieci zadawały pytania, na które pani Ania odpowiadała z wielką radością. Spotkania autorskie z pisarzami są niezwykłym doświadczeniem dla najmłodszych czytelników i zachętą do sięgania po książki autora, którego miały okazje poznać osobiście.