You are currently viewing Grupa IV – Kosmos.

Grupa IV – Kosmos.

• Post category:Grupa IV

Kosmos

Starszaki w listopadzie realizowały temat kompleksowy ,,KOSMOS’’. Pracę rozpoczęliśmy od gromadzenia literatury i aranżacji kosmicznego  Kącika. Zapoznawaliśmy się z prezentacjami i filmami nt. kosmosu. Szczególną uwagę poświęciliśmy na przybliżenie postaci Mikołaja Kopernika i jego odkryciu. Poznawaliśmy układ słoneczny tworząc makiety i modele. Wykonywaliśmy prace plastyczne, na temat lotów w kosmos, budowali statki kosmiczne i rakiety. Tworzyliśmy kosmos w szklanych kulach.  Przeprowadziliśmy ciekawe eksperymenty np. ,,Nadchodzi nic’’, ,,Wybuch wulkanu na Wenus’’ czy ,,Kolorowy deszcz na Marsie’’. Uczyliśmy się wierszy, piosenek związanych z tematem oraz układów tanecznych. Dzieci z udziałem rodziców, z odpadów wtórnych stworzyły pojazdy kosmiczne, latające spodki, rakiety, ufoludki…, które zostały zaprezentowane na przedszkolnej wystawie. Tajemniczy świat gwiazd i planet od najdawniejszych czasów interesował ludzi i w dalszym ciągu zawiera w sobie wiele tajemnic. Dla przedszkolaków może być ogromnym źródłem inspiracji do działania.

Realizacja tematu  rozbudziła zainteresowania dzieci wszechświatem, zachęciła  do pogłębiania na ten temat wiedzy. Zastosowane formy i metody pracy sprawiły zajęcia przedszkolne bardziej atrakcyjnymi  oraz pobudziły przedszkolaki do realizowania własnych pomysłów. A jednocześnie sprawił dużo radości i zabawy.