You are currently viewing Bierzemy Udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Bierzemy Udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 NA LATA
2021-2025

Miło nam poinformować, że Nasze Przedszkole nr 164 otrzymało dotację na kwotę 3000zł., po raz kolejny, w związku ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie z  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zasady uczestnictwa i warunki uzyskania dofinansowania reguluje Uchwała nr 69/2021 Rady Ministrów z dnia 21 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 maja 2021 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Dotacja ta została przeznaczona na zakup nowości książkowych dla dzieci 3-6 letnich – zgodnie z ich zainteresowaniami i potrzebami.

Wśród naszych zakupów znalazły się pozycje o tematyce  przyrodniczej, ekologicznej, regionalnej oraz emocjonalnej.

Traktuj czytanie jako inwestycję. Naval Ravikant

Koordynatorem przedsięwzięcia w przedszkolu była p. Natalia Tesz- Jopek.