You are currently viewing Święto drzewa

Święto drzewa

Święto drzewa

,,Drzewo pozbawione korzeni upada, człowiek też”…A. Majewski

Dziś w naszym przedszkolu była wesoła i bardzo słoneczna zabawa w ogrodzie. My wszystkie przedszkolaki razem, długo bawiliśmy się w bliskości drzew chcąc w ten sposób uczcić dzisiejsze Święto Drzewa.
Drzewa to nasi Przyjaciele. Są z nami odkąd człowiek istnieje. Mają nieocenioną wartość dla całej naszej Planety Ziemi.
Dlatego dzisiaj chcieliśmy im podziękować.
Przytulaliśmy je bardzo mocno całym naszym dziecięcym sercem.
Oglądaliśmy tańczące na wietrze listki.
Przytulaliśmy się do liści jak do cieplutkich poduszeczek.
Doświadczaliśmy wielozmysłowo faktury pnia drzewa.
W ciszy zadawaliśmy pytania drzewom i słuchaliśmy odpowiedzi płynących z serca drzewa.
Wiele radości sprawiło nam zbieranie kasztanów, liści, łupinek, ziarenek, z których tworzyliśmy fantastyczne obrazki. W ten sposób powstała fantastyczna galeria jesienna w naszym ogródku.
Razem zwiedzaliśmy nasza jesienną galerię ogrodową, opowiadaliśmy wesołe historie na temat naszych dzieł, a każdy obraz dostał gorące brawa.
Na koniec patrzyliśmy w ciszy na nasze kochane kasztanowce i lipy. I razem z drzewami kąpaliśmy się w wesołych promieniach jesiennego słońca, któremu nasze zabawy bardzo się podobały bo słońce świeci nam dziś przez cały czas.
A Wam też się podobają? Spójrzcie na naszą wystawę: