You are currently viewing Grupa III – Co działo się w kwietniu?

Grupa III – Co działo się w kwietniu?

• Post category:Grupa III

Grupa III – Co działo się w kwietniu?

Kwiecień 2022r.

A, oto co działo się w kwietniu w grupie „Słoneczek” i w przedszkolu. Otóż w tym miesiącu realizowaliśmy tematy związane z ekologią i zdrowym trybem życia, świętami Wielkanocnymi oraz świętami majowymi. Różne działania rozwijały nasze umiejętności i poszerzały wiedzę.
Malowaliśmy elementy z których zrobiliśmy „przebiśniegi”, stemplowaliśmy kolorowe kształty, które potem zamieniły się w ptaki, wycinaliśmy i wyklejaliśmy „Czarną frotte” – to jest bohaterka z książki „Banda Czarnej Frotte” Justyny Bednarek, którą obecnie czytamy popołudniami.
Wykonaliśmy wianek z pisankami, baranka i układaliśmy puzzle pisankowe. Pani Agnieszka nauczyciel rytmiki zorganizowała zabawy o tematyce Świąt Wielkanocnych, jak widać skupienie na pisance było bardzo wskazane…bo inaczej jajko spadało.
Oglądaliśmy przedstawienie teatralne przypominające znaczenie takich pojęć jak: segregacja, recykling. Uczestniczyliśmy czynnie w obchodach Dnia Ziemi.
Odwiedzili nas różni goście: P.Dominika – logopeda ćwiczyła z nami poprawną wymowę, Pani Policjantka omówiła zasady bezpieczeństwa podczas podróży samochodem oraz podczas ruchu pieszego, Pani ze Straży Miejskiej opowiedziała nam o swojej pracy i zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z nieznanymi osobami, jak należy zachowywać się podczas niebezpiecznych sytuacji, przedstawiła nam również Rysia, który potem bawił się z nami w różne zabawy pokazując jak ważne jest przestrzeganie zasad. Do naszego przedszkola przyszły starsze koleżanki ze szkoły, które w ramach Dnia Tańca pokazały nam „Taniec żurawia”. Pani opowiedziała nam o technice origami, a następnie wspólnie wykonywaliśmy kotka tą techniką.
Oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć związanych ze zbliżającymi się świętami majowymi, które przypominają nam o naszej historii.
Świetnie bawiliśmy się podczas wiosennego koncertu muzycznego, podczas którego Pan Słoneczko wspólnie z przedszkolakami tańczył w rytm skocznej muzyce. A, Pan Krzysztof opowiedział nam historię Kaczki i Żaby.
Kiedy słonko mocno zaświeciło, wybraliśmy się na wycieczkę w poszukiwaniu ciekawych okazów przyrodniczych, a potem rozwijaliśmy naszą sprawność fizyczną korzystając z terenu Ogródka Jordanowskiego.