You are currently viewing Grupa II – Spotkanie z KAZIĄ

Grupa II – Spotkanie z KAZIĄ

• Post category:Grupa II

Spotkanie z KAZIĄ

Dnia 16.05.2022r. dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Berneńskim psem Pasterskim – KAZIĄ.
Podczas spotkania przedszkolaki były zafascynowane umiejętnościami jakie posiada Kazia oraz jej cierpliwością w oczekiwaniu na smakołyk.
Niektóre dzieci przełamały swój lęk przed czworonogami. Każdy mógł pogłaskać Kazię.
Opiekunka Kazi opowiedziała o mowie ciała i sygnałach jakie wysyła do nas pies a także opowiedziała jak należy się zachowywać w jego obecności bądź gdy mijamy psa na ulicy. Opowiadała również ciekawostki z życia Kazi jak np. uczestnictwo w letnich obozach pływackich.
Spotkanie wywołała dużo pozytywnych emocji u dzieci i mamy nadzieję, że będą miło wspominać spotkanie z Kazią i jej właścicielką.
Wprowadziło przedszkolaków w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów oraz jak zachowywać się bezpiecznie przy psie.