You are currently viewing Grupa I – Zabawy plastyczne krasnali.

Grupa I – Zabawy plastyczne krasnali.

• Post category:Grupa I

Zabawy plastyczne krasnali.

Każdy dzień w przedszkolu wzbogaca Krasnale o nowe doświadczenia, w tym również plastyczne. Dostarczają one dzieciom wiele radości, uczą, bawią, niwelują zbędne napięcia i wpływają na wszechstronny rozwój sprawności manualnej. Dzieci trzyletnie uwielbiają malowanie farbami, rysowanie kredkami, flamastrem, lepienie z plasteliny czy masy solnej. Najważniejsza jest sama czynność np. rysowania czy malowania, nie jest istotne, co malują. Chętnie malują na dużych formatach papieru, jak i na małych. Efektem końcowym zajęć plastycznych jest  wystawa prac dla rodziców, które później tak myślę są wspólnie oglądane i omawiane. Moje wieloletnie doświadczenie wskazuje, że dla wielu trzylatków zajęcia plastyczne w przedszkolu są to pierwsze próby trzymania kredki czy pędzla. To również samodzielne decyzje dotyczące kompozycji, kolorystyki czy formy plastycznej oraz wytrwałości, aby doprowadzić swe dzieło do końca, co czasami jest trudne dla takiego malucha, ale moje Krasnale nie mają z tym problemu…….