You are currently viewing Grupa I – Luty w grupie

Grupa I – Luty w grupie

• Post category:Grupa I

Szanowni Państwo

Minął kolejny miesiąc – bajkowo – teatralny luty. Dzieci poznawały bajki i wcielały się w role ich bohaterów. Było dużo zabaw słownikowych, które pokazały dobry zasób ich słownictwa , ale ogromny deficyt wymowy. Gorąco zachęcam Państwa do częstych spotkań u pani logopedy i stosowania się do jej zaleceń. Zauważalna dobrze rozwinięta wyobraźnia i słuchanie ze zrozumieniem u znacznej części dzieci, ale nie u wszystkich. Natomiast wszystkie maluszki są w znaczącym stopniu ośmielone scenicznie, nawet te najbardziej nieśmiałe(z początków roku szkolnego). Są aktywne, chętne do autoprezentacji swoich pomysłów, lubią brawa, lubią być w centrum uwagi(czasem przejawiają wyraźne jej niezaspokojenie). Tworzą się też pierwsze, bardzo ważne dla dzieci przyjaźnie, czasem pojawiają się zazdrości o towarzystwo koleżanki/kolegi. Jednocześnie chętnie uczestniczą w zabawach opisujących emocje, także te trudne i potrafią się w nich odnajdywać. Grupa staje się coraz bardziej energiczna, spontaniczna, samodzielna w każdym zakresie, ale są też dzieci, które po dłuższej nieobecności czują się trochę zagubione zanim ponownie się odnajdą. Niektóre dzieci przejawiają zachowania aspołeczne, czasem trudne nie tylko dla nich samych, ale też dla innych dzieci. Zachęcam Państwa do interesowania się funkcjonowaniem Państwa dzieci w przedszkolu i współpracy ze mną oraz specjalistami pracującymi w naszym przedszkolu. Dziękuję wszystkim za przejawy pomocy i chęć współpracy dla dobra rozwoju dzieci. Razem z dziećmi dedykujemy Wam Mamie i Tacie te piękne obrazki z naszej wystawy.

Wychowawca grupy Maluszków i Maluszki.