You are currently viewing Przyjaciel Szalonego Wózkowicza.

Przyjaciel Szalonego Wózkowicza.

Przyjaciel Szalonego Wózkowicza

W ramach edukacji włączającej na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami (OzN) odwiedzili dziś Nas, 11 października, Panowie z Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza.

Spotkanie to wpłynęło na zmianę wizerunku i kształtowanie pozytywnych, pro-integracyjnych, postaw wobec OzN u Naszych przedszkolaków.
Zniwelowało bariery mentalne między osobami sprawnymi a osobami z niepełnosprawnościami.
Dzieci mogły przez moment ,,poczuć się” jak niewidomy poprzez udział w zaaranżowanych, różnych scenkach z życia niepełnosprawnych.
A jakie są Ich wrażenia?!

Anastazja z gr.III;
Warto było być na tych zajęciach, bo jak kiedyś spotkamy głuchego czy niewidomego, to trzeba im pomóc.
Podobały mi się okulary dla niewidomych, bo mogłam zobaczyć jak to jest.
Hubert z gr.III
Ciekawe te zajęcia, bo można było wprowadzić prawdziwy wózek na podjazd i zjechać.