You are currently viewing Wrzesień w grupie Misie

Wrzesień w grupie Misie

Dzień dobry
Tutaj Misie.

Za nami pierwszy miesiąc wspólnej zabawy w przedszkolu. Jak razem bawiliśmy się? Czego nauczyliśmy się?

Ułożyliśmy zasady naszych wspólnych zabaw i naszej pracy:

Wiemy jak bezpiecznie bawić się na podwórku i w sali. Zgłaszamy swoje potrzeby naszym paniom.

Potrafimy zgodnie bawić się, chętnie sprzątamy po zabawie. Kulturalnie i z apetytem spożywamy posiłki. Systematycznie uczymy się samodzielności w samoobsłudze. Reagujemy na sygnały zabawowe, potrafimy zgłaszać się na zbiórkę i stosować się do poleceń naszej pani. Lubimy uczyć się piosenek i krótkich rymowanych wierszyków. Lubimy zabawy plastyczne. Potrafimy już posługiwać się pędzlem podczas zabaw malarskich i próbujemy, chociaż to trudne, posługiwać się klejem w sztyfcie. Bardzo podobają się nam chwile z książką – umiemy krótko opowiedzieć nasze ulubione obrazki. Chętnie słuchamy, gdy pani nam czyta. Odpowiadamy na proste pytania dotyczące poznanych treści. Poznajemy kolory, które teraz można odkrywać razem z mamą i tatą, podczas spacerów wśród jesiennych drzew.  Wszyscy rozpoznajemy refren naszej grupy, który opowiada o tym, jak ważne jest w naszym życiu ciepłe przytulenie. W przedszkolu przytulamy się do pań, do siebie nawzajem i do misiów. Ale najbardziej codziennie czekamy na Przytulenie mamy i taty. Z czekaniem radzimy sobie bardzo dobrze, czasem tylko niewielka łezka popłynie, potrafimy ją wytrzeć sobie nawzajem. Czasem, gdy mamy trudniejszy dzień, ćwiczymy uśmiechy, albo obserwujemy rybki w naszym przedszkolnym akwarium. Lubimy też zabawy ruchowe przy pianinie – radość z ruchu na dużej przestrzeni sali rytmicznej sprawia, ze zapominamy o naszych smuteczkach, a najweselej jest, gdy możemy bawić się piłkami – turlać, celować, podrzucać do nieba. Bardzo to lubimy. Cieszymy się, gdy pogoda pozwala na zabawy i spacery w ogrodzie. Poznajemy jego tajemne zakątki, zbieramy kasztany, składamy bukiety z liści, słuchamy szumu jesiennych drzew.

Ogólnie – jest fajnie, jest bardzo dobrze. Pani nam mówi, że jesteśmy super maluszki. Więc nie martwcie się o nas tylko trzymajcie za nas kciuki, bo właśnie rozpoczęliśmy przygotowania do naszego Święta – Pasowania na Przedszkolaka w dniu 25 listopada w piątek. Bardzo prosimy nasze mamusie o uszycie dla nas – waszych kochanych córeczek i syneczków – po jednym cieplutkim misiu, który codziennie będzie mógł nam towarzyszyć w przedszkolu i służyć do wielu wspaniałych zabaw. Z serca ogromnie Wam już teraz dziękujemy.

Życzymy ciepłych i spokojnych dni. Także w Waszych sercach.

Przesyłamy kolorowe serdeczności

Dzieci z grupy I