You are currently viewing Przedszkolny przegląd talentów

Przedszkolny przegląd talentów

• Post category:Aktualności

Regulamin III edycji Przedszkolnego pokazu /przeglądu
„Moja pasja, moje zainteresowania, moje hobby”

CELE KONKURSU

• rozwijanie kreatywności przedszkolaków, ich zainteresowań i talentów,
  • umożliwienie prezentacji swoich pasji , talentów, zdolności. większej grupie odbiorców,
  • promocja alternatywnych form spędzania wolnego czasu,
  • popularyzacja działań artystycznych w przedszkolu.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Organizatorem konkursu Moja pasja, moje zainteresowania, moje hobby jest Przedszkole 164 w Warszawie.
  2. Przegląd skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które chcą zaprezentować swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent.
  3. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie przez rodziców karty zgłoszeniowej (załącznik nr 1) i dostarczenie jej do wychowawcy grupy do dnia 10.02.2023r.
  4. Pokaz odbędzie się dnia 23.02.2023r w Przedszkolu 164 ul. Szanajcy 12 (godzina pokazu będzie podana po zgłoszeniu się uczestników).
  5. Uczestnicy przygotowują występ w jednej z podanych kategorii:

Forma prezentacji:

• śpiew
  • taniec
  • pokaz umiejętności gry aktorskiej
  • pokaz sprawności fizycznej
  • gra na dowolnym instrumencie
  • recytacja
  • zdolności manualne (np. origami) lub plastyczne
  • inne np. zbieranie figurek ciekawych zabawek, ciekawe książki o…….itp
  1. Do konkursu dopuszczone zostają jedynie te występy, które nie zagrażają zdrowiu i życiu uczestników pokazu oraz publiczności.
  2. Do udziału w konkursie zapraszamy wykonawców
  3. Występ może trwać około 5 minut.
  4. Kategorie wymagające dłuższego czasu (np. praca plastyczno – techniczna: budowy z klocków, prace plastyczne malowane, rysowane, itp.) Nagrywamy wykonanie jednej pracy na płytę CD lub USB etapami tak, aby nie przekraczały danego czasu i ujmowały: wstęp pracy, środkowy etap i efekt końcowy (płyta CD, USB musi być podpisana imieniem i nazwiskiem) dostarczona do wychowawcy grupy najpóźniej do 17.02.2022r.). Nagranie będzie odtworzone podczas przeglądu – lub prace przygotowujemy wg pomysłu rodzica i dziecka np. na dużym arkuszu lub tekturze (prace plastyczne), budowle z np. z klocków w postaci zdjęć lub krótkiego filmu i przynosimy do przedszkola do 02.20223r
  5. W ramach poszczególnych kategorii zadanie konkursowe musi spełniać niżej wymienione wymagania:
  • rodzice (opiekunowie) sami przygotowują swoje dzieci do występu,
  • rodzie (opiekunowie) zapewniają dzieciom wszystkie potrzebne do występu akcesoria np. kilka prac plastycznych na dużym arkuszu papieru, zdjęcia , książki, itp.
  • w przypadku prezentacji z wykorzystaniem muzyki, należy zapewnić dziecku podkład muzyczny (tytuł utworu, kompozytor) na dowolnym nośniku -CD/ USB i dostarczyć podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka do wychowawcy grupy najpóźniej 02.2022r
  • pokaz musi być dostosowany do warunków technicznych sali przedszkolnej,
  • przedszkole zapewnia mikrofon i nagłośnienie.
  1. Uczestnicy prezentują swoje umiejętności według przyznanych wcześniej kolejnych numerów.
  2. Występ każdego uczestnika zapowiada osoba prowadząca pokaz.
  3. Wręczenie dyplomów nastąpi po zakończeniu wszystkich występów .

– plik do pobrania