You are currently viewing Grupa II – Spotkanie ze strażą miejską

Grupa II – Spotkanie ze strażą miejską

• Post category:Grupa II

Spotkanie ze strażą miejską

Temat bezpieczeństwa jest nieustannie poruszany na zajęciach w naszej placówce. W celu uatrakcyjnienia zajęć organizowane są spotkania z ludźmi, którzy dbają o bezpieczeństwo z racji wykonywanego zawodu. Tym razem w dniu 27 kwietnia odwiedziła nas pani ze Straży Miejskiej. Funkcjonariuszka poprowadziła pogadankę z dziećmi, której celem było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Gość opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską oraz omówił elementy swego munduru. Natomiast dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w zakresie znajomości numerów alarmowych. Poprzez zabawę, uczymy dzieci, że podczas zagrożenia w sytuacjach codziennych mogą liczyć na naszą pomoc.