You are currently viewing Dlaczego dla dzieci ważny jest spacer na świeżym powietrzu.

Dlaczego dla dzieci ważny jest spacer na świeżym powietrzu.

Dlaczego dla dzieci ważny jest spacer na świeżym powietrzu

Codzienna dawka ruchu na świeżym powietrzu to absolutna podstawa i świetny grunt pod rozwój fizyczny i psychiczny dziecka, które w ten sposób uczy się, że ruch na świeżym powietrzu to naturalny element ludzkiego życia, dobrego samopoczucia i zdrowia. Pomysłów na spacer z dzieckiem jest wiele-zależy to od twórczego wysiłku opiekunów i rodziców. Bardzo ważna jest przemiana konwencji zwykłego spaceru każdorazowo w przygodę, połączoną z jakimś zadaniem. Możemy iść na podwórko lub nad jeziorko sprawdzić czy zamarzła woda, nakarmić kaczki, nakarmić ptaki, zobaczyć czy na podwórku są inne dzieci. Jeśli w pobliżu jest park, skwer lub choćby kilka drzew, możemy obserwować ich zachowanie na wietrze, powymyślać imiona drzewom, nazywać ich kształty, wymyślać historie i opowiadania, przytulać się do drzew. Czasem zabawa z mamą i tatą zwykłym patykiem czy gałęzią w przestrzeni poza domem, przyniesie dziecku o wiele większą radość niż najdroższa upragniona zabawka. Dlaczego? Bo dziecko czuje się w centrum uwagi tych, na których miłości najbardziej mu zależy – mamy i taty. Dorośli zawsze powinni pamiętać, że to, co najbardziej uszczęśliwia małe dzieci to POŚWIĘCONY IM CZAS I UWAGA, szczera, oddana, ukierunkowana tylko i wyłącznie na potrzeby dziecka. Dziecko, które jest wdrożone do codziennego wychodzenia z domu, jest świetnie przygotowane do czynnego wypoczynku, do ruchu, a tym samy jest mniej narażone na siedzący tryb życia i uzależnienie od gier komputerowych. Jednocześnie  jest bardziej zainteresowane światem zewnętrznym, w którym przyjdzie mu w przyszłości żyć i dobrze radzić w swojej codzienności.